KEK
Fillimi / Lajmet / Dy të vdekur, 54 të shëruar dhe 186 raste të reja
COVID

Dy të vdekur, 54 të shëruar dhe 186 raste të reja

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 1 mijë e 49 mostra. Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik njofton se gjatë 24 orëve të fundit janë shënuar dy vdekje si pasojë e COVID-19, 54 janë shëruar dhe 186 raste të reja. Numri total i rasteve pozitive është 17 mijë e 943 raste nga 87 mijë e 147 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2 dhe 663 raste të vdekjes.

Kontrolloni gjithashtu

Naim Fetahu zotohet se qysh në mandatin e parë si kryetar i Besianës do t’u jap përgjigje shqetësimeve kryesore të qytetarëve të kësaj komune

Naim Fetahu zotohet se qysh në mandatin e parë si kryetar i Besianës do t’u jap përgjigje shqetësimeve kryesore të qytetarëve të kësaj komune

Kandidati i Partisë Demokratike të Kosovës për kryetar të Besianës, Naim Fetahu, ka hapur sot ...