KEK
Fillimi / Lajmet / Edhe në Shqipëri numri i të infektuarve me virusin korona është i lart
Shqipëria ka dënuar gjuhën e urrejtjes dhe sloganet ksenofobe sllavo-maqedonase kundër shqiptarëve

Edhe në Shqipëri numri i të infektuarve me virusin korona është i lart

Edhe në Shqipëri numri i të infektuarve me virusin korona është i lart. Numri i pacientëve të shtruar në spital vijon të mbetet relativisht i lartë, 72 qytetarë, 8 pacientë janë në terapi intensive në gjendje serioze dhe 4 prej tyre janë të intubuar në gjendje të rëndë. Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale apelon edhe një herë për më shumë kujdes, edhe gjatë pushimeve dhe sezonit turistik, të mos ulin vigjilencën dhe respektojnë rregullat e higjienës. Gjatë 24 orëve të fundit janë kryer 420 testime për të dyshuar të prekur me COVID19, nga të cilat janë konfirmuar 83 raste pozitive.

Kontrolloni gjithashtu

KQZ: Kryetari i Vetëvendosjes, Albin Kurti, nuk është certifikuar për të qenë pjesë e garës për zgjedhjet e 14 shkurtit

KQZ: Kryetari i Vetëvendosjes, Albin Kurti, nuk është certifikuar për të qenë pjesë e garës për zgjedhjet e 14 shkurtit

Burime brenda Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, njoftuan se kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, nuk ...