Airport Adem Jashari
MIT
kek
mbpzhr 2018
Fillimi / Lajmet / Edhe studentët e Fakultetit të Edukimit protestojnë sot për mos përfshirjen e tyre në konkursin për bursat
Edhe studentët e Fakultetit të Edukimit protestojnë sot për mos përfshirjen e tyre në konkursin për bursat

Edhe studentët e Fakultetit të Edukimit protestojnë sot për mos përfshirjen e tyre në konkursin për bursat

Këshilli i Studentëve të Fakultetit të Edukimit, në shenjë pakënaqësie me mos përfshirjen e tyre në konkursin për bursat dhe që në afatin e nëntorit të mbahet vetëm një provim, do të protestojë sot në orën 11:00 para MASHT-it dhe Rektoratit të Universitetit të Prishtinës.“Qëllimi i kësaj proteste është që të shprehim pakënaqësitë tona për mos përfshirjen e Fakultetit të Edukimit në konkurs të bursave dhe afati i nëntorit i cili me vendim të Senatit është paraparë që studentët të mbajnë vetëm një provim. Ne si Këshill synimin kryesor e kemi mbrojtjen e të drejtave të studentëve. Nuk do të lejojmë që të diskriminohen studentët e Fakultetit të Edukimit ku dihet së është një ndër fakultetet më me prioritet në Kosovë”, thuhet në njoftim. Nisja do të bëhet në orën 10:40 nga Fakulteti i Edukimit ku studentët do të marshojnë drejt MASHT-it dhe Rektoratit të UP-së.

Kontrolloni gjithashtu

Haradinaj: Kosova ofron kushte të volitshme për investitorë të huaj por dhe ka kapacitete për t’i gjeneruar investimet

Haradinaj: Kosova ofron kushte të volitshme për investitorë të huaj por dhe ka kapacitete për t’i gjeneruar investimet

Kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj, ka pritur sot në takim investitorë nga Izraeli dhe Shqipëria, ...