Kryeministri, Edi Rama me tone të ashpra, iu ka përgjigjur akuzave të opozitës për projektin e Portit të ri të Durrësit

Edi Rama: Ta sulmosh Albinin pse u soll si kryeministër është sikur t’i kërkosh pse nuk mendon sikur ishte në burg

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka folur  pas akuzave të ditëve të fundit kundër kryeministrit Albin Kurti, për shkak të marrëveshjes së arritur në Bruksel për çështjen e targave.   Sipas  Edi Ramës, Kurti u soll si kryeministër dhe nuk mund të reagonte sikur të ishte në burg. S’jam aspak dakord me sulmet ndaj Albin Kurtit pas marrëveshjes së duhur që fatmirësisht mbylli shtegun e rihapur të zhvillimeve të paparashikueshme! Ta sulmosh Albinin pse u soll si kryeministër është njësoj si t’i kërkosh hesap, pse nuk mendon e flet njësoj sikur ishte në burg”, u shpreh Rama.

 

Kontrolloni gjithashtu

Qytetarët e Malit të Zi u ngritën në protestë duke kërkuar mbajtjen e zgjedhjeve të reja

Qytetarët e Malit të Zi u ngritën në protestë duke kërkuar mbajtjen e zgjedhjeve të reja

Përveç kërkesave  për zgjedhje të reja, protestuesit në Podgoricë, shprehën edhe revoltën e tyre edhe …