MIT
kek
mbpzhr 2018
Airport Adem Jashari
Fillimi / Lajmet / Ekspertët e shëndetit kërkojnë nga qytetarët kujdes të shtuar gjatë ditëve me vapë të madhe
Mjekët këshillojnë qytetarët që të kenë kujdes të shtuar sepse temperatura sot do të jetë lartë

Ekspertët e shëndetit kërkojnë nga qytetarët kujdes të shtuar gjatë ditëve me vapë të madhe

Ekspertët e shëndetit kanë kërkuar nga qytetarët kujdes të shtuar gjatë këtyre ditëve me vapë të madhe. Ata kanë thënë se për shkak të nxehtit të madh, është shtuar numri i pacientëve që kërkojnë ndihmë në qendrat shëndetësore. Kategoritë më të prekura nga vapa janë fëmijët dhe të moshuarit me probleme kardiovaskulare dhe me organet e frymëmarrjes. Ekspertët e shëndetit kanë kërkuar nga qytetarët që t’i shmangen sa më shumë ekspozimit në diell nga ora 11.00 deri rreth orës 17.00 si dhe të konsumojnë kryesisht lëngje, pemë e perime si dhe të ju shmangen ushqimeve që përgatiten shpejt nëpër restorante.

Kontrolloni gjithashtu

Përkujtohen dëshmorët e kombit, Ismet Jashari, Gani Kastrati, Afrim Buçaj, Nuhi Mazrekun dhe Habib Zogaj

Përkujtohen dëshmorët e kombit, Ismet Jashari, Gani Kastrati, Afrim Buçaj, Nuhi Mazrekun dhe Habib Zogaj

Në nderim dhe përkujtim të dëshmorëve të kombit, Ismet Jashari Kumanova, Gani Kastrati Afrim Buçaj, ...