Enver Hajdari: Është ndarë nga jeta të veterani i luftës së UÇK-së, Istref Bazaj

Organizata e Veteranëve të Luftës së UÇK-së, Dega në Drenas, me dhimbje të thellë njofton për ndarjen nga jeta të veteranit të luftës së UÇK-së, invalidit të luftës, dhe ish anëtarit të kryesisë së Shoqatës së Invalidëve të Luftës në Drenas, Istref Bazaj.
Istrefi do të kujtohet gjithmonë për kontributin e tij të jashtëzakonshëm në luftën e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës dhe përkushtimin e tij të palodhur në shërbim të atdheut dhe të vlerave kombëtare.
Ai ka qenë një shembull i gjallë i sakrificës dhe trimërisë për të gjithë.
Ngushëllime të sinqerta familjes Bazaj, miqve, dhe gjithë bashkëluftëtarëve.
Lavdi jetës dhe veprës së Istref Bazaj!

Kontrolloni gjithashtu

Më 13 korrik 2024, promovohet monografia “Shtëpia me gjak në mure”,  të autorit Afrim Hysenaj

Jeni të ftuar të merrni pjesë në ceremoninë promovuese të monografisë “Shtëpia me gjak në …