Limak Kosovo
Fillimi / Lajmet / Krerët institucionalë të Kosovës kanë dënuar sulmin terrorist në Zelandë të Re
Limaj i lumtur me nisjen e jetësimit të marrëveshjes për heqjen graduale të tarifave roaming mes Kosovës dhe Shqipërisë.

Krerët institucionalë të Kosovës kanë dënuar sulmin terrorist në Zelandë të Re

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka reaguar pas sulmit i cili ndodhi në xhamitë në qytetin  Kristçurç të Zelandës së Re, ku mbetën të vrarë mbi 50 besimtarë islamë  dhe u plagosën disa të tjerë. Ai iu ka shprehur ngushëllime familjarëve të viktimave duke thënë se Kosova do të vazhdojë të japë kontributin e saj përkrah aleatëve strategjikë për sigurinë globale. Edhe kryetari, Hashim Thaçi, ministri i Jashtëm, Behxhet Pacolli, zëvendës-kryeministri Fatmir Limaj e zyrtarë të tjerë të Kosovës kanë dënuar sulmin në Zelandë të Re.

Kontrolloni gjithashtu

Dogana e Kosovës dhe ATK-ja grumbullojnë 80 milionë euro më pak se në periudhën e njëjtë të vitit të kaluar

Dogana e Kosovës dhe ATK-ja grumbullojnë 80 milionë euro më pak se në periudhën e njëjtë të vitit të kaluar

Ulja e importit dhe rënia e konsumit për shkak të pandemisë COVID-19 ka ndikuar që ...