Ramush Haradinaj dhe Fatmir Limaj

Fatmir Limaj: Me Ramushin në krye, Kosova do të jetë ndryshe

Kryetari i Nisma për Kosovën, Fatmir Limaj në tubimin me qytetarët e Gjakovës, bashkë me liderin e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, tha se me Ramushin në krye, Kosova do të jetë ndryshe. “Ne u rreshtuam tri ditë më parë për të ardhur në këtë moment që jemi sot. Ne jemi rreshtuar me bindje, angazhim dhe besim që ta kemi Ramushin kryeministër, jemi të kënaqur që kjo ditë po vije”, tha Limaj. “Duke besuar fort në personalitetin e Ramushit, duke besuar fort në ekipin e tij, ne si Nismë dhe unë personalisht, gjithë energjinë time e kam futur në shërbim për ta pasur Ramushin kryeministër”, theksoi ai. “Ajo që dua të them është se unë dhe Ramushi njihemi si njerëz që e mbajmë fjalën. “Ne jemi bashkuar për t’i dhënë shpresë dhe mundësi Kosovës”, tha Limaj në Gjakovë.

Kontrolloni gjithashtu

Daniel Serwer

Daniel Serwer: Marrëveshja e Ohrit nuk ka substancë përveç idesë së vetëqeverisjes të komunitetit serb në Kosovë

Analisti dhe profesori i mirënjohur amerikan, Daniel Serwer, tha se marrëveshja e Ohrit e arritur …