Shefja e politikës së jashtme të BE-së, Federica Mogherini, pret sot në takim liderët e vendeve të Ballkanit Perëndimor

Federica Mogherini vjen për një vizitë zyrtare në Kosovë

Përfaqësuesja e BE-së për Punë të Jashtme dhe Siguri, Federica Mogherini, sot do të qëndrojë për një vizitë zyrtare në vendin tonë. Me këtë rast ajo do të marrë pjesë  në  seancën solemne të Kuvendit dhe do të mbajë një fjalim para  deputetëve të Kosovës. Ajo gjatë ditës do të takohet me autoritetet e larta të vendit, ku pritet të diskutojnë për proceset eurointegruese të Kosovës.

Kontrolloni gjithashtu

Bamieh

Maria Bamieh: Në vend se të urohesha për paraqitje e provave të korrupsionit në EULEX, më larguan nga puna

Ish prokurorja e EULEX-it që paraqiti provat e korrupsionit në këtë mision e nga ku …