Frashër Krasniqi

Frashër Krasniqi ka kritikuar Qeverinë për lëshime të shumta

Zëdhënësi i Lëvizjes Vetëvendosje, Frashër Krasniqi i cili po mbahet në arrest shtëpiak, i dyshuar për sulmin ndaj Kuvendit të Kosovës, përmes një postimi  ka kritikuar qeverinë Ai ka shkruar se  për 1 vjet është shtyrë demarkacioni. Po të mos ishte Qeveria kaq arrogante, për 1 vjet do të mund të:

  1. Anulonte marrëveshjen aktuale,
  2. Shkarkonte komisionin e Murat Mehës,
  3. Të krijonte një komision të ri ku përfshihen ekspertët dhe opozita,
  4. Të rinegocionte çështjen me Malin e Zi,
  5. Të arrinte një marrëveshje të re që nuk cenon territor të Kosovës,
  6. Ta sillte në Kuvend marrëveshjen e cila do të ratifikohej.

Sot nuk do të kishte diskutime se kush po e vonon liberalizimin e vizave.

Kontrolloni gjithashtu

Pal Lekaj: Nëse jo me mocion do të përdorim edhe forma të tjera pa përjashtuar edhe protestat për rrëzimin e qeverisë

Pal Lekaj: AAK-ja ka propozuar një mënyrë alternative për të shkarkuar kryeministrin dhe për ta shpërbërë Kuvendin

Deputeti i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës,  Pal Lekaj, konsideron se Kosova ndodhet në një …