KEK
Fillimi / Lajmet / Frashër Krasniqi: LDK-ja nuk e ka mohuar lidhjen biznesore të Isa Mustafës me Mishkoviqin
Frasher Krasniqi

Frashër Krasniqi: LDK-ja nuk e ka mohuar lidhjen biznesore të Isa Mustafës me Mishkoviqin

Zëdhënësi i Vetëvendosjes, Frashër Krasniqi thotë se LDK-ja nuk e ka mohuar lidhjen biznesore të Isa Mustafës me Mishkoviqin. Djemtë e tij sjellin në Kosovë mallra të Serbisë, të cilat i marrin nga kompania e Mishkoviqit, ish-zv.kryeministër i Millosheviqit. Për këtë sot treguam fakte”, ka thënë Krasniqi. “Por sot Isës i doli sheshit edhe skandali tjetër i licensimit për terminal të kompanisë së djalit të tij. Për këtë aferë korruptive Isa Mustafa duhet të jap dorëheqje të menjëhershme dhe të ndiqet penalisht! E sa i përket akuzës qesharake për Albin Kurtin, populli i Kosovës e di që Albini nuk i është nënshtruar e as lëshuar pe Serbisë, as para as gjatë dhe as pas burgut. Kurse Isa Mustafa ka qenë vartës dhe u ka shërbyer politikave të Serbisë prej fillimit të karrierës së tij politike e deri sot. Politikisht duke ia krijuar ‘Zajednicën’ kurse ekonomikisht duke i angazhuar djemtë që të bëjnë biznes me Mishkoviqin”, ka thënë Krasniqi.

Kontrolloni gjithashtu

Merren peng 15 marinarë nga piratët në një anije turke kontejnerësh në brigjet e Nigerisë

Merren peng 15 marinarë nga piratët në një anije turke kontejnerësh në brigjet e Nigerisë

15 marinarë nga një anije turke kontejnerësh janë rrëmbyer nga piratët në brigjet e Nigerisë. ...