Fillimi / Institucionet / Gjashtë të shëruar sot në komunën e Deçanit sipas IKSHPK-së dhe pesë raste të reja pozitive me COVID-19

Gjashtë të shëruar sot në komunën e Deçanit sipas IKSHPK-së dhe pesë raste të reja pozitive me COVID-19

Gjashtë të shëruar sot në komunën e Deçanit sipas IKSHPK-së dhe pesë raste të reja pozitive me COVID-19. Rastet pozitive janë: një nga Carrabregu i Epërm, një nga Carrabregu j Ulët, një nga Drenoci. një nga Strellci i Epërm dhe një nga Rastovica. Deri më tani numri i të identifikuarve me virusin SARS-CoV-2 ka arrit në 52, prej tyre 22 të shëruar plotësisht. Kurse 30 raste janë akoma aktive.

Ju lutem të keni më shumë kujdes, sepse numri i të infektuarve në komunën e Deçanit çdo ditë e më shumë po rritet, respektoni udhëzimet e Ministrisë dhe të Institutit!

#VendosMaskë

#MbajDistancën

#PastroDuart

Kontrolloni gjithashtu

KOMUNA E JUNIKUT U VIZITUA NGA MINISTRI I BUJQËSISË BESIAN MUSTAFA

Ministri i Bujqësisë Besian Mustafa ka vizituar komunën e Junikut, ku nga afër pa dëmet ...