MIT KS
Fillimi / Lajmet / Gjatë ditës së diel, në QNR janë rinumëruar mbi 500 vendvotime
Gjatë ditës së diel, në QNR janë rinumëruar mbi 500 vendvotime

Gjatë ditës së diel, në QNR janë rinumëruar mbi 500 vendvotime

Gjatë ditës së diel deri në orën 16:00, janë rinumëruar 499 vendvotime, apo rreth 36 për qind”, ka njoftuar zëdhënësi i KQZ-së, Valmir Elezi. Në Qendrën e Numërimit është duke u zhvilluar procesi i rinumërimit të 1428 vendvotimeve, për të cilat ka vendosur ditë më parë Paneli Zgjedhor pas pranimit të shumë ankesave që kishte nga subjektet politike dhe kandidatët e pavarur.

Kontrolloni gjithashtu

Myftiu i kosovës, Naim Tërnava e viziton Bashkësinë Fetare Islame të Republikës së Maqedonisë së Veriut

Myftiu i kosovës, Naim Tërnava e viziton Bashkësinë Fetare Islame të Republikës së Maqedonisë së Veriut

Një delegacion i lartë nga Kryesia e Bashkësisë Islame e Kosovës i udhëhequr nga myftiu ...