Airport Adem Jashari
MIT
kek
Fillimi / Lajmet / Gjatë qëndrimit në Paris, Hashim Thaçi në prani të kryetarit Macron ka biseduar me Aleksandër Vuçiqin
Gjatë qëndrimit në Paris, Hashim Thaçi në prani të kryetarit Macron ka biseduar me Aleksandër Vuçiqin

Gjatë qëndrimit në Paris, Hashim Thaçi në prani të kryetarit Macron ka biseduar me Aleksandër Vuçiqin

Disa medie në Serbi bëjnë të ditur se kryetari i Francës, Emmanuel Macron papritmas i ka ftuar sot në një takim kryetarin  e Serbisë, Aleksandar Vuçiq, dhe kryetarin e Kosovës, Hashim Thaçi, të cilët   ndodhen në Paris, ku po marrin pjesë në “Forumin e Paqes”.  Macron qysh më parë kishte theksuar disa herë dëshirën për përfshirjen e drejtpërdrejtë të Francës në dialogun midis Beogradit e Prishtinës, i ndërprerë më shumë se një vit më parë. Ndërkohë zyra e kryetarit të Kosovës, ka konfirmuar se kryetari francez Macron do të mbajë takime me Thaçin dhe Vuçiqin, në  margjina të Forumit të Paqes,  i cili po mbahet në Paris të Francës.

Kontrolloni gjithashtu

Haradinaj viziton FSK-në në prag të 1 vjetorit të miratimit të tri ligjeve që kësaj force i dhanë mandat ushtarak

Haradinaj viziton FSK-në në prag të 1 vjetorit të miratimit të tri ligjeve që kësaj force i dhanë mandat ushtarak

Nesër do të shënohet një vjetori i miratimit të tri ligjeve për ushtrinë: për Forcën ...