MIT KS
Fillimi / Lajmet / Gjatë qëndrimit në vendin tonë, kongresisti Eliot Engel do të pritet edhe nga kryeministri Ramush Haradinaj

Gjatë qëndrimit në vendin tonë, kongresisti Eliot Engel do të pritet edhe nga kryeministri Ramush Haradinaj

Gjatë qëndrimit disa ditor në vendin tonë, kongresisti Eliot Engel do të pritet edhe nga kryeministri Ramush Haradinaj. Takimi është paraparë të zhvillohet në ora 9.00. Gjatë kësaj vizite, miku i dëshmuar i kombit tonë, Eliot Engel ka marrë pjesë në shënimin e aktiviteteve të shumta, kremtimin e Ditës së Pavarësisë së Shteteve të Bashkuara të Amerikës, inaugurimin e ndërtesës së re të SHBA-ve në Prishtinë, emërimin e rrugës që lidh Gjakovën me Tropojen me emrin e tij “Eliot Engel”, në cerominë e shpalljes Qytetar Nderi i Tropojës dhe aktivitete tjera.

Kontrolloni gjithashtu

Naim Tërnava: rënia e numrit të të infektuarve në ditët e fundit është mundësi e mirë që të fillojë hapja e xhamive

Naim Tërnava: Rënia e numrit të të infektuarve në ditët e fundit është mundësi e mirë që të fillojë hapja e xhamive

Kryetari i Bashkësisë Islame në Kosovë, Naim Tërnava, është deklaruar se rënia e numrit të ...