MIT
kek
Airport Adem Jashari
Fillimi / Lajmet / Gjykata Kushtetuese në Shqipëri pritet të kompletohet së shpejti
Gjykata Kushtetuese në Shqipëri pritet të kompletohet së shpejti

Gjykata Kushtetuese në Shqipëri pritet të kompletohet së shpejti

Gjyqtarja, Arta Vorpsi është betuar ditën e sotme si anëtare e Gjykatës Kushtetuese të Shqipërisë. Një ditë pasi kryetari përfaqësues i opozitës në Shqipëri, Ilir Meta deklaroi se nuk do të organizonte një ceremoni betimi për kandidaten, Arta Vorpsin, ajo sipas ligjit ka injoruar institucionin e presidentit dhe ka bërë betimin para noteres, për t’ia nisur më pas kreut të shtetit me postë betimin e saj.  Ndërkohë janë bërë të ditur edhe dy emrat e dërguara nga Kuvendi i Shqipërisë, Elsa Toska dhe Fiona Papajorgji si anëtare të Gjykatës Kushtetuese, vendime këto të cilat  janë botuar ditën e sotme në Fletoren Zyrtare. Tashmë shkon në katër numri i anëtarëve të kësaj gjykate.

Kontrolloni gjithashtu

Partia e Punës në Britaninë e Madhe krijon një sfidë serioze dhe radikale për Partinë Konservatore

Partia e Punës në Britaninë e Madhe krijon një sfidë serioze dhe radikale për Partinë Konservatore

Zgjedhjet e përgjithshme në Britaninë e Madhe ofrojnë mundësi për disa ndryshime sizmike në arenën ...