mbpzhr 2018
Airport Adem Jashari
kek
MIT
Fillimi / Lajmet / Grupet punuese të LDK-së e të Vetëvendosjes u pajtuan me parimet e marrëveshjes për bashkëqeverisje
Grupet punuese të LDK-së e të Vetëvendosjes u pajtuan me parimet e marrëveshjes për bashkëqeverisje

Grupet punuese të LDK-së e të Vetëvendosjes u pajtuan me parimet e marrëveshjes për bashkëqeverisje

Në vazhdimësi të takimit të dy liderëve, të Lidhjes Demokratike të Kosovës dhe Lëvizjes Vetëvendosje, sot në selinë e LDK-së është mbajtur takimi i grupeve punuese lidhur me marrëveshjen e koalicionit qeverisës. Sipas njoftimit për medie, dy grupet punuese u dakorduan lidhur me përmbajtjen dhe parimet e marrëveshjes për bashkëqeverisje. “Në takim u shqyrtuan temat kryesore politike dhe reformat kyçe sektoriale të cilat e presin Qeverinë e re”, është thënë në njoftim. Palët janë pajtuar  për intensifikimin e takimeve dhe që takimi i radhës të mbahet të mërkurën nga ora 15:00 për të konkretizuar diskutimet e sotme.

Kontrolloni gjithashtu

Në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve deri të enjtën në mesnatë janë rinumëruar 12% pas vendimit të PZAP-it

Alban Krasniqi: Anëtarët e Vetëvendosjes janë duke u kërcënuar dhe shantazhuar nga vëzhguesit në QNR

Zyrtari i Lëvizjes Vetëvendosje, Alban Krasniqi, i është kundërpërgjigjur akuzave të Nismës Socialdemokrate, e cila ...