KEK
Fillimi / Lajmet / Haradinaj: Në asnjë rrethanë nuk do të pranojë që Kosova të bëhet pjesë e një tavoline ku flitet për ndryshim kufijsh
Haradinaj: AAK në asnjë rrethanë nuk do të pranojë që Kosova të bëhet pjesë e një tavoline ku flitet për ndryshim kufijsh

Haradinaj: Në asnjë rrethanë nuk do të pranojë që Kosova të bëhet pjesë e një tavoline ku flitet për ndryshim kufijsh

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj, ka thënë se AAK në asnjë mënyrë nuk do të pranojë që Kosova të bëhet pjesë e një tavoline ku flitet për lëvizje kufijsh. Ai thotë se kjo parti nuk e ka asnjë obligim që ta përkrah një marrëveshje për prekjen e kufijve të Kosovës. Haradinaj thekson se shtetet mike të Kosovës nuk kërkojnë ndarje të Kosovës, por tha se disa njerëz “plastelinë” i hyjnë këtyre temave të rrezikshme. Sipas Haradinaj, për kufijtë nuk bën të negociohet pa e pasur Kosova fuqinë e njëjtë ushtarake me Serbinë.

Kontrolloni gjithashtu

Kryetari i Francës, Emmanuel Macron e pranon kërkesën e kryetarit turk për Rexhep Taip Erdogan për dialog

Kryetari i Francës, Emmanuel Macron e pranon kërkesën e kryetarit turk për Rexhep Taip Erdogan për dialog

Pas disa javësh tension e replika, kryetari i Turqisë Rexhep Taip Erdogan dhe ai francez ...