kek
Airport Adem Jashari
MIT
tv dielli
Fillimi / Lajmet / Haradinaj: Është fat i madh që kemi Kongresmenin Engel në krah të Kosovës si mbrojtësin më të madh të shqiptarëve
Haradinaj: Është fat i madh që kemi Kongresmenin Engel në krah të Kosovës si mbrojtësin më të madh të shqiptarëve

Haradinaj: Është fat i madh që kemi Kongresmenin Engel në krah të Kosovës si mbrojtësin më të madh të shqiptarëve

Ish-kryeministri Ramush Haradinaj e ka takuar kongresistin amerikan, Eliot Engel, për të cilin ka thënë se është mbrojtësi më i madh i shqiptarëve, Kosovës dhe kauzave tona të drejta. “Në Kongresin amerikan, drekë pune me mikun e madh të shqiptarëve dhe Kosovës, Kongresmenin Eliot Engel. Është fat i madh që kemi Kongresmenin Engel në krah të Kosovës si mbrojtësin më të madh të shqiptarëve, Kosovës dhe kauzave tona të drejta”, ka shkruar ai. Ai shtoi se kanë folur edhe për sfidat dhe progresin e Kosovës.

Kontrolloni gjithashtu

Kryetari i PDK-së, Kadri Veseli në veri të Kosovës, takoi banorët shqiptarë në komunat Leposaviq dhe Zveçan

Kryetari i PDK-së, Kadri Veseli në veri të Kosovës, takoi banorët shqiptarë në komunat Leposaviq dhe Zveçan

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, me kërkesë të banorëve shqiptarë të komunave ...