Airport Adem Jashari
kek
tv dielli
MIT
Fillimi / Lajmet / Haradinaj: Heqja e taksës dhe kamuflimi i saj me reciprocitet e kthen Kosovën në proces dialogues tashmë të shpenzuar
Ramush Haradinaj

Haradinaj: Heqja e taksës dhe kamuflimi i saj me reciprocitet e kthen Kosovën në proces dialogues tashmë të shpenzuar

Ish-kryeministri, njëherësh kryetar i AAK-së, Ramush Haradinaj, ka bërë publik qëndrimin e partisë që drejton për dialogun me Serbinë. Haradinaj, ka shkruar se diskursi dhe vendimi i heqjes së taksës, dhe kamuflimi i saj me reciprocitet e kthen Kosovën në proces dialogues tashmë të shpenzuar dhe është prapësim nga qëndrimi dhe ripozicionimi i Kosovës që e ndali ndarjen dhe e afroi Kosovën drejt Finales së Madhe duke e siguruar edhe rolin aktiv, parësorë dhe garantues të SHBA-ve. “Kosova duhet të arrijë kontratën finale për njohje reciproke në kufijtë ekzistues më Serbinë”, ka shkruar Haradinaj.

Kontrolloni gjithashtu

Ramush Haradinaj thotë se në këtë situatë më mirë do të ishte që Kosova të kishte qeveri të re se sa të shkojë në zgjedhje të reja

Haradinaj: Në këtë kohë më mirë do të ishte që Kosova të kishte qeveri të re se sa të shkojë në zgjedhje të reja

Kryetari në detyrë i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, pas takimit me kryetarin ...