kek
tv dielli
MIT
Airport Adem Jashari
Fillimi / Lajmet / Trump e emëron Grenellin në pozitën e Shefit të Intelegjencës Nacionale, institucion që kordinon CIA, FBI, DEA
Trump e emëron ambasadorin Grenell në pozitën e Shefit të Intelegjencës Nacionale, institucion që kordinon CIA, FBI, DEA

Trump e emëron Grenellin në pozitën e Shefit të Intelegjencës Nacionale, institucion që kordinon CIA, FBI, DEA

Ambasadori Grenell pritet emërohet në pozitën e Shefit të Intelegjencës Nacionale, institucion që kordinon CIA, FBI, DEA apo organizatat që janë të fokusura në intelegjencë dhe siguri. Sipas ‘The New York Times’ presidenti amerikan, Donald Trump, po pritet së shpejti ta emërojë Richard Grenellin, ambasadorin amerikan në Gjermani, në postin e drejtorit në detyrë të inteligjencës kombëtare, kanë thënë të mërkurën tre persona të afërt me çështjen. Grenell, është njeri besnik i Trumpit i cili do të drejtojë një grup të agjencive të sigurisë kombëtare që shpesh shihen me skepticizëm nga Shtëpia e Bardhë. Ai do ta pasojë Joseph Maguiren, i cili ka shërbyer si drejtor në detyrë i inteligjencës amerikane që kur Dan Coates, ish-senator republikan nga Indiana, dha dorëheqje verën e kaluar. 

Kontrolloni gjithashtu

Ramush Haradinaj thotë se në këtë situatë më mirë do të ishte që Kosova të kishte qeveri të re se sa të shkojë në zgjedhje të reja

Haradinaj: Në këtë kohë më mirë do të ishte që Kosova të kishte qeveri të re se sa të shkojë në zgjedhje të reja

Kryetari në detyrë i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, pas takimit me kryetarin ...