Airport Adem Jashari
valamobile
kek
mbpzhr grante
MIT
Fillimi / Lajmet / Haradinaj ka një kërkesë për Aleksandër Vuçiqin, në prani të Clinton dhe Albright
Haradinaj

Haradinaj ka një kërkesë për Aleksandër Vuçiqin, në prani të Clinton dhe Albright

Kryeministri Ramush Haradinaj, në fjalimin e tij në ceremoninë e 20 vjetorit të çlirimit të Kosovës. Ai para të pranishmëve ka kërkuar nga Serbia dhe presidenti i saj, që ta njoh Kosovën, në mënyrë që të ketë zhvillim në të dyja vendet. “I bëjmë thirrje shtetit të Serbisë dhe presidentit Vuciq që ta njoh Kosovën me kufijtë e vetë, që ne të gjithë të punojmë më shumë, që të fokusohemi në zhvillimin e vendit dhe sundimit të ligjit. Kosova është e gatshme me u pajtue dhe si e tillë ne i bëjmë thirrje Serbisë që të pajtohet”, “Zotëri president ju jeni në shtëpinë e juaj. Babai im e ka thanë që është si në shtëpinë e vetë. Zoti e bekoftë Kosovën, zoti e bekoftë Amerikën”, ka thënë Haradinaj.

Kontrolloni gjithashtu

Veseli: Ashtu siç kemi luftuar për çlirimin e Kosovës nga Serbia do ta luftojmë korrupsionin, nepotizmin dhe abuzimet

K.Veseli: Ashtu sikur e kam çliruar Kosovën nga Serbia njëzet vjet më parë, ashtu do ta çliroj edhe nga korrupsioni (!)

Kryetari i PDK-së, Kadri Veseli, gjatë Konventës Festive të partisë, ku u zgjodh sërish kryetar ...