Haradinaj nënshkruan memorandum mirëkuptimi me sindikatën e Shëndetësisë

Haradinaj nënshkruan memorandum mirëkuptimi me sindikatën e Shëndetësisë

Kandidati për kryeministër nga koalicioni PDK-AAK-NISMA Ramush Haradianj ka nënshkruar sot një memorandum mirëkuptimi me Federatën e Sindikatave të Shëndetësisë në Kosovë. Haradinaj bashkë me Veselin u zotuan se do të rrisin rrogat për punëtorët e shëndetësisë si dhe përmirësimin e kushteve të tyre. Ai tha se personeli mjekësor nga mjekët deri te teknikët janë heronjët e Kosovës dhe u janë mirënjohës për punën. Kryetari i Sindikatës së Shëndetësisë Blerim Syla tha se ndihet i gëzuar që një koalicion ka marrë përgjegjësi me qëllim që populli ta merr një shërbim të mirë

Kontrolloni gjithashtu

Kryeministri Kurti

Kryeministri Kurti, rikonfirmoi synimin e Kosovës për t’u bërë pjesë e Programit “Partneriteti për Paqe” të NATO-s

Kryeministri, Albin Kurti,  ka pritur në takim oficerë të lartë që ndjekin Kolegjin Mbretëror për …