Airport Adem Jashari
MIT
kek
mbpzhr 2018
Fillimi / Lajmet / Haradinaj: Pa vendosjen e drejtësisë nuk mund të ketë pajtim dhe as paqe të qëndrueshme
Kryeministri në dorëheqje, Ramush Haradinaj, ka dorëzuar sot në Kuvend zyrtarisht letrën e dorëheqjes

Haradinaj: Pa vendosjen e drejtësisë nuk mund të ketë pajtim dhe as paqe të qëndrueshme

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj ka mirëpritur miratimin e Rezolutës që dënon gjenocidin serb në Kosovë. Haradinaj ka thënë se ky është veprim i duhur dhe institucionet duhet të angazhohen që të sjellin drejtësi për të gjitha krimet e kryera në Kosovë. “Miratimi i sotëm në Kuvendin e Kosovës i Rezolutës që dënon gjenocidin serb në Kosovë, është veprim i duhur i të zgjedhurve tanë dhe institucionet tona duhet të angazhohen që të sjellin drejtësi për të gjitha krimet e kryera në Kosovë. Pa vendosjen e drejtësisë nuk mund të ketë pajtim dhe as paqe të qëndrueshme. Kriminelët e kanë vendin në burg!”, ka shkruar ai.

Kontrolloni gjithashtu

Kryeministri shqiptar, Edi Rama pas tërmeteve të ndodhura në vend thotë do të jemi me kapacitet të plotë

Kryeministri shqiptar, Edi Rama pas tërmeteve të ndodhura në vend thotë do të jemi me kapacitet të plotë për çdo rast

Është mbajtur mbledhja urgjente e qeverisë shqiptare e cila u bë pas tërmetit të rënë. ...