Airport Adem Jashari
kek
MIT
mbpzhr 2018
Fillimi / Lajmet / Nën patronatin e kryeministrit Haradinaj në Gjakovë mbahet Akademi në shënim të Ditës së Dëshmorëve të kësaj komune
Nën patronatin e kryeministrit Haradinaj në Gjakovë mbahet Akademi në shënim të Ditës së Dëshmorëve të kësaj komune

Nën patronatin e kryeministrit Haradinaj në Gjakovë mbahet Akademi në shënim të Ditës së Dëshmorëve të kësaj komune

Gjakova sot shënon Ditën e Dëshmorëve si dhe 20-vjetorin e çlirimit të fshatit Shqiponjë. Me këtë rast, sot do të nderohen të gjithë të rënët e kësaj komune. Fillimisht do të bëhen homazhe tek lapidari “Shokët e lirisë” në qendër të qytetit të Gjakovës, ndërsa më pas tek sheshi “Agron Rama”. Homazhe do të bëhen edhe në varrezat e dëshmorëve në Gjakovë, ndërsa në orën 10:30 do të bëhen homazhe në varrezat e dëshmorëve në Shqiponjë. Në orën 11:00 nën patronatin e kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj, mbahet akademia qendrore për shënimin e 17 Maj-it, Ditës së Dëshmorëve të Komunës së Gjakovës.

Kontrolloni gjithashtu

Kryeministri shqiptar, Edi Rama pas tërmeteve të ndodhura në vend thotë do të jemi me kapacitet të plotë

Kryeministri shqiptar, Edi Rama pas tërmeteve të ndodhura në vend thotë do të jemi me kapacitet të plotë për çdo rast

Është mbajtur mbledhja urgjente e qeverisë shqiptare e cila u bë pas tërmetit të rënë. ...