MIT
Airport Adem Jashari
kek
Fillimi / Lajmet / Haradinaj: Shuma që do të ndajë Kosova për katedralen Notre Dame është simbolike, pasi Franca është vend mik
Kryeministri Haradinaj shpallë "non grata" edhe kryeministren e Serbisë, Bërnabiq

Haradinaj: Shuma që do të ndajë Kosova për katedralen Notre Dame është simbolike, pasi Franca është vend mik

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj ka folur edhe një herë për mjetet që Kosova planifikon të ndajë që të ndihmojë në rindërtimin e Katedrales Notre Dame që u dogj pardje. Ai ka thënë se shuma që do të ndajë Kosova do të jetë simbolike. Madje për këtë ai ka bërë ftesë që të bëhet kujdes me deklarata. “Duhet qenë të kujdesshëm kur flasim kundër saj për shkak se Franca është vend mik dhe mijëra kosovarë jetojnë dhe punojnë në Francë”, është shprehur Haradinaj.

Kontrolloni gjithashtu

Sot rifillon procesi mësimor në Shqipëri, në zonat e prekura nga tërmeti si në Tiranë, Durrës, Vorë dhe Kurbin

Sot rifillon procesi mësimor në Shqipëri, në zonat e prekura nga tërmeti si në Tiranë, Durrës, Vorë dhe Kurbin

Dy javë pas tërmetit në Shqipëri, nxënësit sot do t’i rikthehen bankave të shkollës. Ministrja ...