MIT
kek
mbpzhr 2018
Airport Adem Jashari
Fillimi / Lajmet / Ramush Haradinaj: I papranueshëm është keqtrajtimi i vazhdueshëm i zyrtarëve të Kosovës nga autoritetet serbe
Kryeministri në dorëheqje, Ramush Haradinaj, ka dorëzuar sot në Kuvend zyrtarisht letrën e dorëheqjes

Ramush Haradinaj: I papranueshëm është keqtrajtimi i vazhdueshëm i zyrtarëve të Kosovës nga autoritetet serbe

Autoritet serbe kanë ndalur dy zyrtarë serbë nga Kosova Srdjan Jovanoviq këshilltar i kryeministrit Haradinaj dhe Srecko Spasiq këshilltar në Ministrinë e Bujqësisë, te pika kufitare Dheu i Bardhë. Për këtë rast ka reaguar edhe kryeministri Ramush Haradinaj. Ai është shprehur se është i papranueshëm keqtrajtimi i zyrtarëve të Qeverisë së Kosovës nga autoritetet serbe. “I papranueshëm keqtrajtimi i vazhdueshëm i zyrtarëve të Qeverisë së Kosovës nga autoritetet serbe. Sot në vendkalimin kufitar Dheu i Bardhë janë ndaluar nga autoritetet serbe, Srdjan Jovanoviq, këshilltar në zyrën time dhe Srecko Spasiq, këshilltar në Ministrinë e Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural. Keqtrajtimet e vazhdueshme të autoriteteve serbe janë provokim dhe agresion i Serbisë ndaj Kosovës. Kjo tregon se politika agresive e Serbisë nuk ka të ndalur dhe bllokuesit kryesor të normalizimit të marrëdhënieve janë autoritet serbe.

Kontrolloni gjithashtu

21 vite me parë u zhviillua Beteja e Kaqandollit është njëra ndër betejat më të lavdishme të UÇK-së në Llap

21 vite me parë u zhviillua Beteja e Kaqandollit është njëra ndër betejat më të lavdishme të UÇK-së në Llap

Beteja e Kaqandollit është njëra ndër betejat më të lavdishme të UÇK-së, jo vetëm në ...