Airport Adem Jashari
valamobile
MIT
mbpzhr grante
kek
Fillimi / Lajmet / Isa Mustafa thotë se LDK po punon çdo ditë për t’i bërë votat për rrëzimin e qeverisë “Haradinaj”
Isa Mustafa thotë se LDK po punon çdo ditë për t’i bërë votat për rrëzimin e qeverisë "Haradinaj"

Isa Mustafa thotë se LDK po punon çdo ditë për t’i bërë votat për rrëzimin e qeverisë “Haradinaj”

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa është shprehur i bindur se partia që ai drejton është e vetmja që ka potencial për t’i zgjidhur problemet e akomuluara në Kosovë. Ndërsa bëri të ditur se janë duke punuar çdo ditë për t’i bërë votat për rrëzimin e qeverisë Haradinaj. Kurse për zgjedhjet brenda partisë, ai tha se nuk kanë qenë pjesë e diskutimeve. Për iniciativën e kryekuvendarit Kadri Veseli për themelimin e një Tribunali për krimet serbe në ndodhura në Kosovë, Mustafa tha se kjo po bëhet si mënyrë për t’i mbuluar dështimet, por megjithatë ai bëri të ditur se e përkrahin. Këto komente, Mustafa i bëri pas mbledhjes së Këshillit të Përgjithshëm të kësaj partie.

Kontrolloni gjithashtu

Policia e Kosovës dhe policia hungareze synojnë bashkërendimin e aktiviteteve për parandalim dhe luftim të krimit transkufitar

Policia e Kosovës dhe policia hungareze synojnë bashkërendimin e aktiviteteve në luftim e krimit transkufitar

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë, Rashit Qalaj  me ftesë të Drejtorit të Policisë së Hungarisë ...