KEK
Fillimi / Lajmet / Haxhiu: LDK si shpagim për formimin eventual të qeverisë së re mund të votojë sërish Thaçin për kryetar shteti
Haxhiu: Në dialog po shkojnë persona të papërgatitur që pasuritë e Kosovës të ndërtuara me djersë po ndajnë me Serbinë

Haxhiu: LDK si shpagim për formimin eventual të qeverisë së re mund të votojë sërish Thaçin për kryetar shteti

Lëvizja Vetëvendosje është duke e akuzuar Lidhjen Demokratike të Kosovës se po synon që kryetarin Thaçi ta mbajë në krye të shtetit edhe për pesë vite të ardhshme. Anëtarja e Kryesisë së Lëvizjes Vetëvendosje dhe ministrja në detyrë e Drejtësisë, Albulena Haxhiu, ka thënë se kanë informacione se LDK-ja si shpagim për mundësinë e formimit të qeverisë, mund të votojë Thaçin sërish për kryetar shteti. Haxhiu ka thënë se Vetëvendosje është duke u angazhuar që kjo mos të ndodh.

Kontrolloni gjithashtu

Sot në Sarajevë, ka filluar punimet: Konferenca Shkencore Ndërkombëtare dy-ditore "Gjenocidi kundër Boshnjakëve, Srebrenica 1995-2020...

Sot në Sarajevë, ka filluar punimet: Konferenca Shkencore Ndërkombëtare dy-ditore “Gjenocidi kundër Boshnjakëve, Srebrenica 1995-2020…

Sot në Sarajevë, i ka filluar punimet: Konferenca Shkencore Ndërkombëtare dy-ditore, “Gjenocidi kundër Boshnjakëve, Srebrenica ...