kek
MIT
Airport Adem Jashari
Fillimi / Lajmet / Haxhiu: Sa herë ftohen ushtarët e lirisë nga prokuroria me bien ndërmend deputetët që e votuan gjykatën kundër UÇK-së
Albulena Haxhiu: Më konstituimin e legjislaturës së re të Kuvendit do të kontestohen emërimet në krye të AKI-së

Haxhiu: Sa herë ftohen ushtarët e lirisë nga prokuroria me bien ndërmend deputetët që e votuan gjykatën kundër UÇK-së

Deputetja e Vetëvendosjes, Albulena Haxhiu, ka reaguar pas ftesës që mori bashkëpartiaku i saj Rexhep Selimi nga Gjykata Speciale. Ajo përmes një shkrimi ka thënë se sa herë ftohen ushtarët e lirisë nga prokuroria, i bien ndërmend deputetët e Kuvendit që shkaktuan dëm kur ngritën duart për gjykatën etnike kundër UÇK-së. “Sa herë ftohen ushtarët e lirisë nga prokuroria, më bien ndërmend deputetët e Kuvendit që ngritën duart për gjykatën etnike kundër UÇK. Çfarë dëmi! Në vend të angazhimit për gjykimin e krimeve të Serbisë në Kosovë (e për të cilat asnjëherë nuk bënë asgjë), ata votuan Gjykatën Speciale që do të merret me UÇK-në, madje e futën edhe në Kushtetutë. Përkulemi para veprës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës dhe secilit luftëtar lirie. Rexhep Selimi, miku e kolegu im dhe gjithë të tjerët kanë mbështetjen tonë dhe të qytetarëve të Kosovës”, ka shkruar ai.

Kontrolloni gjithashtu

WP: Tri administratat e Shtëpisë së Bardhë, mashtruan publikun për mangësitë dhe dështimet në luftën 18-vjeçare, në Afganistan

WP: Tri administratat e Shtëpisë së Bardhë, mashtruan publikun për mangësitë dhe dështimet në luftën 18-vjeçare, në Afganistan

Gazeta “Uashington Post” ka publikuar një raport, të bazuar në dokumente të fshehta  të qeverisë ...