Airport Adem Jashari
MIT
kek
Fillimi / Lajmet / Thaçi: Franca më rol kyç në procesin e zgjidhjes përfundimtare të paqes Kosovë – Serbi
Thaçi: Franca më rol kyç në procesin e zgjidhjes përfundimtare të paqes dhe njohjes së ndërsjellë Kosovë-Serbi

Thaçi: Franca më rol kyç në procesin e zgjidhjes përfundimtare të paqes Kosovë – Serbi

Kryetari i Kosovës, Hashim Thaçi, ka thënë se Franca mund të luajë rol kyç në procesin e ardhshëm të zgjidhjes përfundimtare të paqes dhe njohjes së ndërsjellë Kosovë-Serbi. Ai këto komente i bëri nga Parisi, ku sot ka shkuar për të marrë pjesë në Forumin e Paqes, të organizuar nga kryetari Emmanuel Macron. “Ndodhem në Paris për Samitin e Paqes. Do të kem një takim me kryetarin Emmanuel Macron për të diskutuar zhvillimet e fundit në rajonin tonë dhe kontinent. Franca mund të luajë një rol vendimtar në procesin e ardhshëm të zgjidhjes përfundimtare të paqes të njohjes së ndërsjellë midis Kosovës dhe Serbisë”, ka shkruar Thaçi.

Kontrolloni gjithashtu

Nga sot Republika e Shqipërisë e merr kryesimin e presidencës së OSBE-së

Nga sot Republika e Shqipërisë e merr kryesimin e presidencës së Organizatës për Siguri dhe Bashkëpunim në Evropë

Kryeministri shqiptar, Edi Rama dhe ministri i Jashtëm në detyrë Gent Cakaj udhëtojnë sot drejt ...