Haxhiu: Tani mërgimtarët duhet të vijnë fizikisht në Kosovë nëse duan ta shfrytëzojnë të drejtën e votës

Haxhiu: Vetëvendosje ende ka vija të kuqe me PDK-në, më të bashkëpunohet vetëm për rrëzimin e qeverisë

Albulena Haxhiu nga Lëvizja Vetëvendosje thotë se partia e saj ende ka vija të kuqe me PDK-në dhe se kjo do të vazhdojë deri atëherë kur kjo parti të reformohet. Ai ka shtuar se me partinë e Veselit mund të bashkëpunohet vetëm në mbledhjen e nënshkrimeve për mocion ndaj Qeverisë Hoti. Ndryshe, kjo deklaratë e Haxhiut vjen një ditë pasi deputetja e Kuvendit të Kosovës nga radhët e Partisë Demokratike të Kosovës, Ariana Musliu-Shoshi, ka akuzuar Lëvizjen Vetëvendosje se mocioni për rrëzimin e qeverisë nuk është serioz.

Kontrolloni gjithashtu

Britania e Madhe: Kosova e Serbia duhet të jenë të përfshira në mënyrë konstruktive në dialogun e ndërmjetësuar nga BE-ja

Sigurimi i pavarësisë dhe sovranitetit të Kosovës ishte tema e diskutuar në seancën e fundit …