KEK
Fillimi / Lajmet / Haziri: Kufiri në Ristovc duhet të jetë nëse duam mos ta shohim xhandarmërinë serbe në rrugët e Karaqevës
Haziri: Kufiri në Ristovc duhet të jetë nëse duam mos ta shohim xhandarmërinë serbe në rrugët e Karaqevës

Haziri: Kufiri në Ristovc duhet të jetë nëse duam mos ta shohim xhandarmërinë serbe në rrugët e Karaqevës

Kryetari i Gjilanit, Lutfi Haziri, e ka përdorë ngjarjen e Karaçevës, ku disa xhanadarë serbë hynë në territorin e Kosovës, për të kërkuar bashkimin e Kosovës Lindore me pjesën tjetër të Kosovës. Në një reagim në rrjetin social, ai ka thënë se vetëm kur kufiri i Kosovës të shkon deri në Ristovë atëherë s’do të ketë më xhandarë në territorin e Kosovës. Ka thënë se tash është koha të kryhet puna e jo të bëhen deklarata popullsite. “Kufiri në Ristovc duhet të jetë nëse doni mos me e pa xhandarmërinë serbe në rrugët e Karaqevës së Epërme. Koha me kry punë, e jo me deklarata e populizma politike. Synimi i tyre po shihet, por i yni?!”, ka shkruar Haziri.

Kontrolloni gjithashtu

Në aksionin e mbrëmshëm në Karaçevë të Dardanës janë arrestuar 33 persona për veprimtari të paligjshme

Në aksionin e mbrëmshëm në Karaçevë të Dardanës janë arrestuar 33 persona për veprimtari të paligjshme

Policia e Kosovës, Prokuroria Themelore në Gjilan dhe Inspektorati Policor i Kosovës, kanë lëshuar një ...