KEK
Fillimi / Lajmet / Hoti: Keqpërdoruesit brenda institucioneve publike s’do të kenë vend, do të dalin mbi sipërfaqe
Kryeministri Hoti: Buxheti i Kosovës pë vitin 2020 është në pajtim edhe me Fondin Monetar Ndërkombëtar

Hoti: Keqpërdoruesit brenda institucioneve publike s’do të kenë vend, do të dalin mbi sipërfaqe

Kryeministri i vendit, Avdullah Hoti ka reaguar lidhur me rastin e djeshëm ku u vodhën mbi 2 milionë euro nga Thesari i Shtetit. Hoti deklaroi se ministrja e Financave, Hykmete Bajrami është duke u marrë me rastin dhe se është në krye të aktivitetet dhe kryerjes së detyrës. “Ministrja Hykmete Bajrami është në krye të akvitivitetit për t’u siguruar që organet e rendit janë duke bërë punën e vet”, tha Hoti. Madje ati theksoi se mashtruesit dhe keqpërdoruesit brenda institucioneve publike s’do të kenë vend.

Kontrolloni gjithashtu

Edi Rama: Shqipëria mund të marrë të gjitha llojet e vaksinave që dalin në treg, ashtu si të gjitha shtetet në botë

Edi Rama: Shqipëria mund të marrë të gjitha llojet e vaksinave që dalin në treg, ashtu si të gjitha shtetet në botë

Kryeministri, Edi Rama, tha se Shqipëria mund të marrë të gjitha llojet e vaksinave që ...