Limak Kosovo
Fillimi / Lajmet / Hoxhaj takon në Washington drejtoreshën për Çështje të Evropës Qendrore dhe Jugore, Susan Falatko
Enver Hoxhaj: Qeveria Kurti nuk ka pasur fare politikë të jashtme por vetën ide se si të goditet Amerika

Hoxhaj takon në Washington drejtoreshën për Çështje të Evropës Qendrore dhe Jugore, Susan Falatko

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Enver Hoxhaj gjatë qëndrimit në Washington D.C., ka takuar drejtoreshën për Çështje të Evropës Qendrore dhe Jugore, Susan Falatko. Në këtë takim u diskutua për dialogun Kosovë-Serbi dhe marrëveshjen finale e cila duhet të përfundojë me njohje të ndërsjellë dhe anëtarësim të Kosovës në OKB. “Diskutim i mirë me drejtoreshën për Çështje të Evropës Qendrore dhe Jugore në Departamentin Amerikan të Shtetit, Susan Falatko, në lidhje me zhvillimet në Kosovë dhe rajon, si dhe arritjen e marrëveshjes ligjërisht obliguese për normalizim të plotë dhe njohje të ndërsjellë”, ka shkruar Hoxhaj

Kontrolloni gjithashtu

Në këtë javë Gjykata Kushtetuese pritet ta merr vendimin final lidhur më dekretin e kryetarit Thaçi për mandatarin

Në këtë javë Gjykata Kushtetuese pritet ta merr vendimin final lidhur më dekretin e kryetarit Thaçi

Gjykatës Kushtetuese i kanë mbetur edhe katër ditë deri në marrjen e vendimit final për ...