driloni com
vipa
Fillimi / Lajmet / Enver Hoxhaj thotë së Kosova është në kilometrin e fundit para se të lëvizë pa viza drejtë zonës Schengen
Hoxhaj-Stefanoviqit: Vrasja e Ivanoviqit ka rrënjët në politikën destruktive të Serbisë dhe përgjigjet për të fshihen në Beograd

Enver Hoxhaj thotë së Kosova është në kilometrin e fundit para se të lëvizë pa viza drejtë zonës Schengen

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Enver Hoxhaj ka përfunduar vizitën zyrtarë në Bruksel, ku në agjendë temë kryesore ka pasur liberalizimin e vizave. Në një postim në rrjetin social Hoxhaj tha se Kosova është në kilometrin e fundit para se të lëvizë pa viza drejtë zonës Schengen, duke aluduar në rezultate pozitive nga takimet e djeshme. Gjatë vizitës, Hoxhaj ka takuar komisionerin Hahn, Avramopoulos, raportuesin për Kosovën në Parlamentin Evropian, Igor Soltes, raportuesen për viza për Kosovën, Tania Fajon, si dhe zyrtarë të tjerë të lartë të institucioneve të Bashkimit Evropian.

Kontrolloni gjithashtu

Daniel Serwer

Server: Nëse ka ndarje Kosova do të mundet të bashkohet me Shqipërinë ose me pjesën shqiptare të Maqedonisë

Daniel Serwer, profesor në Universitetin, John Hopkins në Uashington në një intervistë për Radion Evropa ...