Airport Adem Jashari
MIT
kek
Fillimi / Lajmet / Hysni Gucati: Albin Kurti kishte thënë se kur të bëhet kryeministër do ta shfuqizonte Gjykatën Speciale
Hysni Gucati: Albin Kurti ka thënë në Parlament se kur të bëhet kryeministër do ta shfuqizojë Gjykatën Speciale

Hysni Gucati: Albin Kurti kishte thënë se kur të bëhet kryeministër do ta shfuqizonte Gjykatën Speciale

Kryetari i Organizatës së Veteranëve të Luftës së UÇK-së, Hysni Gucati, ka kërkuar nga pretendenti kryesor për postin e kryeministrit, Albin Kurti, që ta mbajë premtimin e dhënë dikur për Gjykatën Speciale. “Kurti ka thënë në Parlament se kur të bëhet kryeministër do ta shfuqizojë Gjykatën Speciale. Ai do ta ketë mbështetjen tonë të plotë dhe i kërkojmë që ta mbajë premtimin e dhënë dhe se poashtu nuk do t’i dërgojë veteranët e luftës në këtë gjykatë”, ka thënë Gucati. Ai ka thënë se nuk beson megjithatë se diçka e tillë mund të ndodhë në të ardhmen. “Lëvizja Vetëvendosje nuk mund ta zhbëjë këtë gjykatë sepse në koalicion pretendojnë të jenë më LDK-në e cila ka qenë idhtare e formimit të saj”.

Kontrolloni gjithashtu

Haradinaj: Faji për dështimin në PISA është i akumuluar ndër vite por edhe SBASHK-u ka një përgjegjësi për këtë

Haradinaj: Faji për dështimin në PISA është i akumuluar ndër vite por edhe SBASHK-u ka një përgjegjësi për këtë

Kryeministri në detyrë dhe kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj, ka folur për disa çështjet aktuale ...