KEK
Fillimi / Lajmet / IKSHPK: 364 raste të reja, 11 viktima dhe 529 të shëruar
IKSHPK

IKSHPK: 364 raste të reja, 11 viktima dhe 529 të shëruar

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik ka njoftuar për gjendjen e pandemisë në vendin tonë gjatë 24 orëve të fundit. Nga raporti i publikuar mësohet se gjatë gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, si dhe laboratoret publike dhe private me metodën RAT, janë testuar gjithsej 3mijë e 501 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, prej të cilëve 364 raste rezultojnë pozitive. Gjithashtu njoftohet se 11 pacientë kanë vdekur dhe 529 janë shëruar. Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik ju ka bërë thirrje qytetarëve që të respektojnë në mënyre rigoroze masat antikovid.

Kontrolloni gjithashtu

Donjet Bislimi: Është padrejtësi për Kosovën që në krye të ministrisë së Punëve të Jashtme të jetë Donika Schwarz

Donjet Bislimi: Është padrejtësi për Kosovën që në krye të ministrisë së Punëve të Jashtme të jetë Donika Schwarz

Donjet Bislimi nga PDK ka thënë se është padrejtësi për Kosovën që në krye të ...