MIT KS
Fillimi / Lajmet / IKSHPK: Gjatë 24 orëve të fundit janë shënuar 119 raste të reja me COVID-19, ndërsa janë shëruar 92 të tjerë
IKSHPK bënë të ditur se se janë regjistruar edhe 225 raste të reja me koronavirus në 24 orët e fundit në Kosovë

IKSHPK: Gjatë 24 orëve të fundit janë shënuar 119 raste të reja me COVID-19, ndërsa janë shëruar 92 të tjerë

Përmes një konference për media Ministria e Shëndetësisë dhe IKSHPK, kanë njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit janë shëruar 92 pacientë dhe janë regjistruar 119 raste të reja me COVID-19. Këtë e ka bërë të ditur Naser Ramadani, drejtor i IKSHPK-së duke thënë se situate ka filluar të normalizohet. Sipas tij deri gjatë 24 orëve të fundit, në Kosovë janë shëruar nga koronavirusi 92 pacientë. “Prej dje, situate ka filluar të normalizohet dhe të jetë nën kontrolle. Më 14 korrik, janë testuar 400 mostra, 119 nga të cilët kanë rezultuar pozitive. Më këto shifra numri total i të infektuarve ka shkuar në 5237, fatkeqësisht kemi 112 raste të vdekjes. Gjatë ditës së djeshme kanë shëruar edhe 92 pacientë të tjerë  dhuke e quar numrin e shërimeve totale në 2462 të shëruar,

Kontrolloni gjithashtu

Valdete Daka: Mjetet që nuk janë harxhuar nga zgjedhjet e 6 teorit iu janë kthyer buxhetit të Kosovës

Valdete Daka: Mjetet që nuk janë harxhuar nga zgjedhjet e 6 teorit 2019 i janë kthyer buxhetit të Kosovës

Komisioni për Legjislacion, Mandate, Imunitete, Rregulloren e Kuvendit ka shqyrtuar Raportin Vjetor të Komisionit Qendror ...