KEK
Fillimi / Lajmet / IKSHPK: Gjatë 24 orëve të fundit janë shënuar 3 të vdekur nga coronavirusi, 379 raste të reja ndërsa 244 të infektuar janë shëruar
Vazhdon të rritet numri i të infektuarve në vend, sot janë raportuar 467 raste të reja me virusin korona

IKSHPK: Gjatë 24 orëve të fundit janë shënuar 3 të vdekur nga coronavirusi, 379 raste të reja ndërsa 244 të infektuar janë shëruar

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës në raportin ditor bëri të ditur se sot janë regjistruar edhe tri viktima nga coronavirusi dhe 379 raste të reja të personave të infektuar me këtë virus nga  gjithsej 1.733 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren. Numri i përgjithshëm  i rasteve pozitive është 57 mijë e 696 raste nga 218 mijë e 142 të dyshimtë në virus  dhe 1 mijë e 450 raste të vdekjes. Gjatë 24 orëve të fundit, janë shëruar 244 pacientë derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është gjithsej 50 mijë e 731, ndërsa numri i rasteve aktive është 5 mijë e 515.

Kontrolloni gjithashtu

Bekim Jashari: E kemi amanet që ta ruajmë shtetin tonë të cilin e krijuam falë atyre që kanë dhënë jetën për të

Bekim Jashari: E kemi amanet që ta ruajmë shtetin tonë të cilin e krijuam më sakrificën e atyre që e dhanë jetën për të

Kryetari i Skenderajit, Bekim Jashari, tha se e kemi amanet që ta ruajmë e ta ...