IKSHPK

IKSHPK: Në 24 orët e fundit nuk është regjistruar asnjë viktimë si pasojë e COVID-19

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit, në vendin tonë nuk është regjistruar asnjë viktimë si pasojë e COVID-19. Gjatë kësaj periudhe kohore, janë raportuar edhe 13 raste të reja të infektuara me këtë virus ndërkohë që janë shëruar 21 të infektuar më parë. Numri i përgjithshëm i të shëruarve është 157 mijë e 205 ndërsa total numri i rasteve aktive është 456. Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike ju ka bërë thirrje qytetarëve që të vazhdojnë edhe më tutje t’i respektojnë masat anti kovid: mbatjen e maskave, respektimin e  distancës dhe mbajtjen e higjienës!

Kontrolloni gjithashtu

Albin Kurti: Vetëvendosja ka garuar në zgjedhjet e fundit me platformën për punësim dhe drejtësi, jo për rritje pagash

Kryeministri, Albin Kurti, ka thënë sot para deputetëve, në Kuvend,   se pakoja për përballje me …