KEK
Fillimi / Lajmet / IKSHPK: Një i vdekur dhe shtatë të infektuar nga koronavirusi në 24 orët e fundit
IKSHPK

IKSHPK: Një i vdekur dhe shtatë të infektuar nga koronavirusi në 24 orët e fundit

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit, një person ka vdekur për shkak të koronavirusit dhe shatë persona tjerë janë infektuar. Sipas njoftimit, nga COVID-19 janë shëruar edhe 103 pacientë, ndërsa raste aktive janë 434. Sipas Ministrisë së Shëndetësisë në Kosovë, në 24 orët e fundit janë dhënë 1.907 doza të vaksinës kundër COVID-19. Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 98 mijë e 277 doza të vaksinës. Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se në 24 orët e fundit janë dhënë 1 mijë e 907 doza të vaksinës kundër COVID-19 ndërkohë që ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia, ka njoftuar se javën e ardhshme do të fillojë imunizimi masiv i qytetarëve.

Kontrolloni gjithashtu

Myftiu i Kosovës, Naim Tërnava, ka pritur sot në takim komandantin e KFOR-it, gjeneralmajorin Franco Federici

Myftiu i Kosovës, Naim Tërnava, ka pritur sot në takim komandantin e KFOR-it, gjeneralmajorin Franco Federici

Kryetari i Bashkësisë Islame të Kosovës, Myftiu Naim Tërnava, ka pritur sot në takim komandantin ...