tv dielli
MIT
Airport Adem Jashari
kek
Fillimi / Lajmet / Mustafa: Asnjë tarifë dhe asnjë reciprocitet nuk matet me peshën e partneritetit me Shtetet e Bashkuara
Mustafa: LDK angazhon një ekip ekspertësh, për të identifikuar masat e rimëkëmbjes ekonomike pas COVID-19

Mustafa: Asnjë tarifë dhe asnjë reciprocitet nuk matet me peshën e partneritetit me Shtetet e Bashkuara

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, është deklaruar sërish rreth heqjes së taksës 100 për qind për mallrat të cilat vijnë nga Serbia, duke thënë se “Kosova duhet ta heq tarifën në mirëbesim me SHBA-të dhe BE-në”. Mustafa ka thënë se në situatën aktuale është e rëndësisë themelore të ruhet dhe të kultivohet partneriteti me SHBA-të, dhe të vlerësohet roli prijës i tyre në procesin e dialogut Kosovë-Serbi, duke shtuar më tej se vetëm SHBA mund të përmbyll marrëveshjen përfundimtare me Serbinë. Kësisoj, lideri i LDK-së, pohon se asnjë tarifë dhe asnjë reciprocitet nuk matet me peshën e partneritetit, sidomos me SHBA-të por dhe me BE-në.

Kontrolloni gjithashtu

Ramush Haradinaj thotë se në këtë situatë më mirë do të ishte që Kosova të kishte qeveri të re se sa të shkojë në zgjedhje të reja

Haradinaj: Në këtë kohë më mirë do të ishte që Kosova të kishte qeveri të re se sa të shkojë në zgjedhje të reja

Kryetari në detyrë i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, pas takimit me kryetarin ...