kek
MIT
tv dielli
Airport Adem Jashari
Fillimi / Lajmet / Taulant Balla: Metodologjia e re për zgjerim është një fillim i ri për integrimin e Ballkanit Perëndimor në BE
Taulant Balla: Metodologjia e re për zgjerim është një fillim i ri për integrimin e Ballkanit Perëndimor në BE

Taulant Balla: Metodologjia e re për zgjerim është një fillim i ri për integrimin e Ballkanit Perëndimor në BE

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Socialiste Taulant Balla deklaroi se destinacioni i Ballkanit Perëndimor është Bashkimi Europian. Pas konferencës “Një kontinent një e ardhme” të organizuar nga fondacioni “Qemal Stafa”, Balla gjatë një prononcimi për mediet tha se “në kryeqendër të diskutimeve lidhur me të ardhmen europiane të Ballkanit Perëndimor, ku kolegë të BE-së, ndër to dhe Isabel Santos, dhe përfaqësues të shumë vendeve anëtare, po diskutojnë me përfaqësues të Ballkanit Perëndimor atë që është konkluzioni i të gjithëve, që vendi i Ballkanit Perëndimor është në BE. Balla vlerëson metodologjia e re të vlerësimit të BE-së duke e konsideruar një fillim të ri që duhet të jetë i bazuar mbi meritën. Gjithashtu ai vlerësoi rolin e Shqipërisë në stabilitetin rajonal ku theksoi se Tirana është shndërruar në një kryeqendër të këtyre diskutime dhe këtyre debateve me kolegët e Parlamentit Europian,

Kontrolloni gjithashtu

Gent Cakaj: Do të riatdhesohen shqiptarët e bllokuar në hapësirën evropiane për shkak të masave ndaj COVID-19

Gent Cakaj: Do të riatdhesohen shqiptarët e bllokuar në hapësirën evropiane për shkak të masave ndaj COVID-19

Ministri në detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme të Shqipërisë, Gent Cakaj, ka bërë ...