KEK
Fillimi / Lajmet / Isa Mustafa: Nuk është e natyrshme që dikush të jetë me LDK-në dhe kundër vendimeve të saj, kjo duhet të marr fund
Kryetari i Lidhjes Demokratike, Isa Mustafa, ka falënderuar Shtetet e Bashkuara dhe ka lavdëruar kryeministrin Hoti

Isa Mustafa: Nuk është e natyrshme që dikush të jetë me LDK-në dhe kundër vendimeve të saj, kjo duhet të marr fund

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, ka thënë se LDK-ja ka proceduar mocionin e votëbesimit ndaj Qeverisë Kurti. Ai ka shtuar se LDK-ja nuk deshi të vepronte kështu, por këtë e zgjodhi vetë kryeministri Kurti. Mustafa, në një komunikatë për medie, ka theksuar se subjekti i tij nuk i ka dy zgjidhje, Thaçin dhe Kurtin. Sipas tij, LDK-ja ka një zgjidhje të vetme, e ajo është LDK-ja dhe Kosova. Ai gjithashtu ka theksuar se nuk është e natyrshme që dikush të jetë me LDK-në dhe kundër vendimeve të saj, duke aluduar në Vjosa Osmanin e cila tashmë ka dal kundër vendimit të partisë së saj. Kjo sjellje duhet të marr fund shprehet Mustafa.

Kontrolloni gjithashtu

Janë shëruar 101 pacientë nga virusi korona gjatë 24 orëve të fundit derisa janë konfirmuar edhe 46 raste të reja

Po bëhen përgatitje të shumta për t’u përballur me koronavirus në rast se ka shtim të madh të rasteve

Drejtori i Shërbimit Spitalor Klinik dhe Universitar të Kosovës (SHSKUK), Valbon Krasniqi, ka njoftuar se ...