Limak Kosovo
Fillimi / Lajmet / Ish-drejtori i ACK-së, Eset Berisha bën kallëzim penal ndaj Albin Kurtit dhe Haki Abazit
Ish-drejtori i ACK-së, Eset Berisha bën kallëzim penal ndaj Albin Kurtit dhe Haki Abazit

Ish-drejtori i ACK-së, Eset Berisha bën kallëzim penal ndaj Albin Kurtit dhe Haki Abazit

Ish-drejtori  i Aviacionit Civil të Kosovës, Eset Berisha ka dorëzuar kallëzim penal ndaj ish-kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti dhe ish-zëvendësit të tij, Haki Abazi. Kallëzimi penal është dorëzuar me arsyetimin e shkarkimit pa procedurë zyrtare të paraparë me ligj. Berisha me anë të një postimi në Facebook ka thënë se kallëzimi penal ndaj Abazit është dorëzuar edhe për shkak të dyshimit për falsifikim të dokumentit zyrtar. “Ndaj ish kryeministrit Kurti kam dorëzuar edhe një padi për fyerje dhe shpifje ndaj meje në konferencën për shtyp me 13 maj 2020, jo për “amelika, amelika” por për shkak të etiketimit tim si “i korruptuar” edhe pse pa asnjë provë apo dëshmi të vetme”, ka shkruar ai.

Kontrolloni gjithashtu

Haradinaj-Stublla: Flamuri i Shteteve të Bashkuara të Amerikës do të valojë përherë mbi shtetin e Kosovës

Haradinaj-Stublla: Flamuri i Shteteve të Bashkuara të Amerikës do të valojë përherë mbi shtetin e Kosovës

Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë mishërim i lirisë, demokracisë dhe madhështisë globale, deklaroi të ...