mbpzhr 2018
MIT
valamobile
Airport Adem Jashari
kek
Fillimi / Lajmet / Joe Biden zyrtarizon sot kandidimin për kryetar të Shteteve të Bashkuara të Amerikës
Joe Biden zyrtarizon sot kandidimin për kryetar të Shteteve të Bashkuara të Amerikës

Joe Biden zyrtarizon sot kandidimin për kryetar të Shteteve të Bashkuara të Amerikës

Ish-zëvendëspresidenti i SHBA-ve Joe Biden ka zyrtarizuar kandidimin e tij për garën presidenciale 2020, duke i dhënë fund spekulimeve për disa muaj. Në një njoftimin përmes një video,  Biden tha se “vlerat thelbësore të kombit… demokracia jonë, gjithçka që e ka bërë Amerikën Amerikane është në rrezik”. 76-vjeçari hyn në një garë të mbushur me njerëz për nominimin demokratik të vitit 2020. Baiden do të garojë me 19 kandidatë të tjerë, përfshirë senatorët Elizabeth Qwarren, Kamala Harris dhe Bernie Sanders, shkruan BBC. Që nga koha e tij si zëvendëspresident Biden ka gëzuar një popullaritet relativ në mesin e demokratëve. Biden shpalli kandidaturën për të qenë president i Amerikës edhe në vitet 1988 dhe 2008

Kontrolloni gjithashtu

KMDLNJ: Gjatë periudhës 2000-2002 është bërë Kallëzim për masakrën e Dubravës në Tribunalin e Hagës, por nuk u trajtuar

KMDLNJ: Kallëzimi Penal për masakrën e Dubravës i bërë në Tribunalin e Hagës, nuk është trajtuar asnjëherë

Këshilli për Mbrojtjen e të Drejtave të Lirive të Njeriut ka thënë se gjatë periudhës ...