Koreja Veriore ka konfirmuar vdekjen e parë me koronavirus, pas mbylljes së kufijve prej fillimit të vitit 2020

Ka arritur në afër 5 mijë numri i rasteve aktive të infektuar me virusin korona

Ka arritur në afër 5 mijë numri i rasteve aktive të infektuar me virusin korona. Nga raporti i Ministrisë së Shëndetësisë, mësohet se vetëm gjatë 24 orëve të fundit, janë evidentuar edhe  852 raste të reja. Gjatë këtij harku kohor, janë shëruar 293 të infektuar dhe një ka pësuar me fatalitet.  Nga të dhënat e Ministrisë së Shëndetësisë, mësohet se nga fillimi i pandemisë e deri më tani, në vendin tonë janë infektuar 235 mijë e 964 qytetarë.

Kontrolloni gjithashtu

Bardhyl Mahmuti ka mohuar autorësinë e komunikatës së 59-të të UÇK-së, ku ishte shpallur tradhtar Gani Geci, për vrasjen e Abedin Rexhës

Dëshmitari, Bardhyl Mahmuti, gjatë paraqitjes  së tij  para trupit gjykues në gjykimin kundër krerëve të …