Ka ndërruar jetë veterani i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Enver Geci

Ka ndërruar jetë veterani i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Enver Geci. Lajmin për vdekjen e Gecit e kanë bërë me dije familjarët e tij. Varrimi i Gecit do të bëhet sot (e mërkurë) në orën 17:00 në fshatin Llaushë të Skenderajt, konkretisht në varrezat e lagjes Babaj. Enver Geci ka qenë njëri prej ushtarëve të parë dhe më të shquar të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës,  në Drenicë.

Kontrolloni gjithashtu

Albesian Salih Mataj (3.8.1982 - 28.2.1999)

OVL-UÇK-DEÇAN: Me 28 shkurt 2024, mbahen homazhe për Dëshmorin e Kombit Albesian Mataj

Organizata e Veteranëve të Luftës të UÇK-së Dega Deçan, njofton opinionin publik: Të nderuara Familje …