Airport Adem Jashari
kek
valamobile
mbpzhr 2018
MIT
Fillimi / Lajmet / Ka përfunduar seanca e Kuvendit për Telekomin e Kosovës, por në mungesë të kuorumit nuk u votua rezoluta
Kuvendi i Kosovës

Ka përfunduar seanca e Kuvendit për Telekomin e Kosovës, por në mungesë të kuorumit nuk u votua rezoluta

Ka përfunduar pa ndonjë rezultat seanca e jashtëzakonshme e Kuvendit të Kosovës në të cilën është diskutuar për gjendjen në Telekomin e Kosovës. Në këtë seancë nuk ka arritur të dalë në votim rezoluta për Telekomin për shkak të mungesës së kuorumit. Gjatë kësaj seance ka pasur edhe akuza dhe kundërakuza në mes të deputetëve të pozitës dhe opozitës në lidhje me gjendjen e Telekomit. Seanca për Telekomin ishte ftuar nga LDK-ja dhe Vetëvendosja.

Kontrolloni gjithashtu

Më 29 maj përurohet autostrada “Arbën Xhaferi”, po atë ditë protestohet për mbylljen e disa rrugëve lokale në këtë autostradë

Më 29 maj 2019 përurohet rruga “Arbën Xhaferi”, po atë ditë protestohet për mbylljen e disa rrugëve lokale në Kaçanik

Ministria e Infrastrukturës ka bërë të ditur se më 29 maj të këtij viti autostrada ...